آبشار سه کاسه جهان جان

ایران پر از زیبایی های طبیعی می باشد و استان کرمان یکی از مکانها برای یافتن جادبه های گردشگری است.در امتداد جاده کرمان و بافت، آبشاری به نام سه کاسه جهان وجود دارد.

در امتداد جاده کرمان و بافت، آبشاری به نام آبشار سه کاسه جهان جان وجود دارد. بنابراین در صورت مسافرت با خودروی شخصی، می توانید برای استراحت به مدت کوتاه و حتی برای صرف ناهار از این محیط دلنشین و بکر بهره ببرید.
یکی از عجایب این آبشار، هوای خنک آن است. زیرا استان کرمان دارای آب و هوای گرم و خشک و محیطی بیابانی است که وجود فضایی با هوای خنک مانند آبشار سه کاسه، می تواند شگفتی ساز باشد.

دلیل نام گذاری این آبشار این است که سه حفره مانند کاسه، بر سر راه آب وجود دارند و به همین دلیل به آبشار سه کاسه جهان جان معروف است. آبشار سه کاسه در ۱ کیلومتری جنوب روستای «جهان جان» و در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا واقع است که  این روستا در ۲۵ کیلو متری شهرستان بافت در مسیر جاده اصلی بافت کرمان قرار دارد و دارای یک رود خانه دایمی است. وجود پسوند جهان جان در انتهای نام این آبشار نیز به دلیل نزدیکی آبشار با روستایی به همین نام است.
ارتفاع آبشارحدود ۱۰ متر است. این آبشار پس از عبور از یک مسیر طولانی در سد بافت ذخیره میشود.
خواندن این نوشته ها توصیه می شود
پیشنهاد درناتریپ این است تا با مسافرت به این منطقه، جزء افرادی باشید که این محیط طبیعی را مشاهده می کند.

چگونه آنجا بروم؟

شهر بافت دارای راه آهن است، بنابراین شما می توانید با قطار به این شهر بروید. پس از رسیدن به شهر بافت، شما باید یک تاکسی برای رفتن به جاده بافت -کرمان بگیرید و در ۲۵ کیلومتری جاده بافت، آبشار سه کاسه جهان جان را می توان یافت.

 آدرس: ایران، کرمان، جاده ی بافت به کرمان ، آبشار سه کاسه جهان جان

منبع تیتر شهر

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.