آبشار شاهان‌ دشت | بلندترین آبشار مازندران

همان‌طور که می‌دانید، ایران به سبب گوناگونی در طبیعت خود، می‌تواند به شما تجربه بودن در اروپا را القا کند. در این میان، شهرهای شمالی کشور ما این قضیه را بهتر نشان می‌دهند. آبشار شاهان‌ دشت یکی از این مکان هاست.

به خاطر وجود گردنه‌های شیب‌دار در دامنه رشته کوه البرز، آبشارهای زیادی پدید آمده‌اند که آبشار شاهان‌دشت یکی از آن‌هاست. با درناتریپ همراه باشید تا با این جاذبه گردشگری آشنا شوید.

آبشار شاهاندشت

درباره آبشار شاهان‌ دشت

آبشار شاهان‌دشت با ارتفاع ۵۱ متر یکی از بلندترین آبشارهای استان مازندران است. این جاذبه طبیعی که می‌توانیم آن را الماس طبیعت و جنگل بدانیم، سالانه میزبان گردشگران بسیار زیادی می‌باشد. آبشار شاهان‌دشت دارای ۸ نقطه کوچک‌تر بوده و در نزدیکی قلعه ملک بهمن واقع شده است. منبع آب این آبشار ۵۱ متری از تنگه الیاس نشأت می‌گیرد.

آبشار شاهان دشت در شب

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

جاذبه‌های گردشگری آبشار شاهان‌ دشت

لذت از طبیعت، پیاده‌روی در آب و هوای پاک و ایستادن در کنار آبشار، از جمله چیزهایی هستند که نمی‌توانید آنها را جای دیگری تجربه کنید. یادت باشد که حتماً از خودتان عکس بگیرید زیرا نباید این آبشار را هیچ‌وقت از یاد ببرید. البته اگر خیال ماندن در نزدیکی آبشار شاهان‌دشت دارید، می‌توانید در شب چادر بزنید و یا در روستاهای اطراف خانه اجرا کنید. فراموش نکنید که در فصل تابستان، خود را از شنا کردن در این منطقه خوش آب و هوا محروم نکنید.

چگونه به آنجا بروم؟

برای رسیدن به آبشار شاهان‌دشت، وارد جاده هراز شوید. پل وانا در نزدیکی روستای شان‌گل‌ده و در منطقه لاریگان را پیدا کنید و پس از عبور از پل به سمت راست بپیچید. هنگامی که ۲ کیلومتر متر مسیر را طی کردید، به روستای شاهان‌دشت خواهید رسید که از آن‌جا یا از مردم محلی بپرسید و یا با توجه به تابلوهای موجود آبشار را پیدا خواهید کرد.

آدرس: ایران، استان مازندران، روستای شاهان‌دشت، آبشار شاهان‌دشت

نظر خود در مورد این مکان را در انتها به اشتراک بگذارید.


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.