لاتون؛ بلند‌ترین آبشار ایران


تبلیغات | AD


آبشار لاتون از جاذبه‌های طبیعی زیبایی است که در جنوب شهر آستارا و نزدیکی مرز استان اردبیل قرار دارد. از جذابیت‌های آن میتوان به این اشاره کرد که بلند‌ترین آبشار ایران، همین آبشار لاتون میباشد. برای رسیدن به آبشار نیاز به پیاده‌روی از جنگل دارید که حس خوبی به شما مخصوصا اگر عاشق عکاسی باشید دست میدهد.

اگر به این جنگل مخصوصا از بالا نگاه کنید، قطعا از زیبایی آن به همراه این آبشار شگفت زده خواهید شد. در مسیر رسیدن به آبشار لاتون از مسیری با دامنه‌های کوهستانی و چشمه‌هایی روان عبور خواهید کرد، البته توجه داشته باشید که بدون راهنمایی کار بلد به این مسیر قدم نگذارید، چرا که احتمال گم شدنتان نیز وجود دارد.

آبشار لاتون
آبشار لاتون

آب این آبشار دائما جاری است و در فصول مختلف نیز حجم آن تغییر میکند. سرچشمه آب آبشار از کوه اسپیناس است که مسیری با آبشارهای کوچک را تا رسیدن به لاتون طی میکند. ارتفاع آبشار لاتون ۱۰۵ متر است و به بلند‌ترین آبشار ایران مشهور میباشد. در نزدیکی آبشار و قبل از آنکه به این منطقه برسید، مناطق گردشگری دیگری نیز وجود دارند که از آنها میتوان به روستای آسیو آشون با تعداد بسیار اندکی خانوار اشاره کرد. طبیعت زیبای اطراف آبشار لاتون برای طبیعت گردان، جذاب و دوست داشتنی خواهد بود و گردشگران میتوانند با کمپ زدن در این منطقه نیز شب را سپری کنند یا در اقامت‌‌گاه‌های نزدیک به آن نیز اقامت کنند. در نزدیکی آبشار نیز کلبه کوچکی جهت اقامت وجود دارد.

لاتون
آبشار لاتون

اگر به صخره‌نوردی نیز علاقه دارید، آبشار لاتون میتواند انتخاب بسیار خوبی باشد. در این جنگل جانورانی نیز وجود دارند که از میان آنها می توان به گرگ، گراز، خرس، جوجه تیغی و همچنین اسب، گاو و گوسفند که اهالی محلی منطقه نگهداری می کنند ، اشاره نمود. پس در صورت کمپ زدن در جنگل اطراف، تمامی نکات جهت امنیت در برابر حیوانات وحشی را رعایت کنید. برای رسیدن به آبشار نیز تقریبا ۴ ساعت زمان برای پیاده روی لازم دارید که مسیر ابتدایی آن روستای کوته کومه است.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

لاتون

در فاصله ۵۰۰ متری نیز میتوانید نمایی از آبشار را مشاهده کرد که بسیار تحسین برانگیز است. اگر قصد سفر به این مکان را دارید، بهترین فصل سفر در بهار و اوایل تابستان است.

آدرس: استان گیلان، ۱۵ کیلومتری جنوب آستارا، نزدیکی مرز استان اردبیل، آبشار لاتون


نظرات خود را با درناتریپ به اشتراک بگذارید.

 

منبع اسنپ تریپ الی گشت

تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.