برنامه راه‌اندازی تاکسی هوایی در ایران

دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برنامه راه‌اندازی تاکسی هوایی در کشور خبر داد و گفت: کلیه استان‌ها و شهرستان‌هایی که فرودگاه‌های غیرفعال یا کم‌فعالیت دارند می‌توانند در این حوزه درخواست دهند.
خواندن این نوشته ها توصیه می شود

منوچهر منطقی در رابطه با تاکسی‌های هوایی در ایران توضیح داد: جابه‌جایی مسافر در دنیا دارای یک بخش کوچک و یک بخش بزرگ است. بخش کوچک آن جابه‌جایی هواپیمای مسافربری توسط خطوط هوایی است اما بخش عمده آن توسط خطوط هوایی با ظرفیت پایین‌تر و غیربرنامه‌ای است. منطقی افزود: با وجود اینکه تاکسی‌های هوایی منافع فوق‌العاده‌ای داشته و مورد توجه ویژه کشورهای مختلف دنیا قرار گرفته اما ما کمتر به آن توجه کرده‌ایم.

وی یادآور شد: به منظور توسعه این موضوع، کمیته‌ای متشکل از سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه‌ها، ناوبری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تحت نظر معاونت وزارت راه تشکیل شد و در همین مدت کوتاه، انجام کارهای اداری سرعت پیدا کرد. این کمیته راهکارهایی را برای تامین هواپیما، آموزش و ایجاد ساختار نیز پیشنهاد کرده است. منطقی افزود: تاکسی‌های هوایی معمولا برای بین شهرها کاربرد دارند و استفاده از آن برای مسافتی در حدود ۲۰۰ کیلومتر مقرون به صرفه خواهد بود.

منبع دنیای اقتصاد

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.