تنگه رغز | گنجینه طبیعی داراب استان فارس

تنگه رغز; گنجینه طبیعی

اگر شما قصد دارید که از زیبایی های طبیعت, دره, آبشار های متعدد و… در کنار هم لذت ببرید, ما به شما تنگه رغز رو پیشنهاد میکنیم. با ما همراه باشید تا نگاهی به تنگه رغز داراب استان فارس داشته باشیم.

تنگه رغز

تنگه رغز در شمال غربی شهرستان داراب در استان فارس  قرار دارد. این مکان شامل آبشار های متعدد, حوضچه ها و رودخانه هایی با آب بسیار زلال است. اگر شما به این مکان سفر کنید, اونقد حس خوبی دارید که حاظر نیستید یه لحظه اینجارو ترک کنید.

برخی بخش های این تگه بسیار سردن اما برخی جاها گرم. این به علت چگونگی انعکاس و تابش نور خورشید مربوط میشه. طول این دره ۵ کیلومتر است که توسط دیوارهای بلند محصور شده. حدودا ۶۴ آبشار در این تنگه وجود دارند که برای عبور از ۱۲ تای آنها شما نیاز به طناب دارید.

تنگه رغز داراب

کوتاه ترین این ۱۲ آبشار ۶ متر و بلندترینشون ۶۴ متر ارتفاع دارند. همچنین در زیر آبشار ها حوضچه هایی با عمق متفاوت از ۶ تا ۲۰ متری هستند که توصیه میکنیم کسانی که شنا بلد نیستن یا به این حوضچه ها نزدیک نشن یا وسایل ایمنی همراه خودشون داشته باشند.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

نکات قبل از سفر

اگر شما قصد سفر به تنگه رغز رو دارید, فراموش نکنید وسایل کوهنوردی از قبیل طناب, چادر, کوله پشتی, کیسه خواب و… با خودتون همراه داشته باشید. داشتن برخی از وسایل غواصی هم ضروری است. هیچگاه تنها یا بدون یک راهنمای حرفه ای به این مکان سفر نکنید. بهترین فصل سفر به تنگه رغز بهار میباشد.

چگونه به تنگه رغز برویم ؟

به شهرستان داراب در استان فارس سفر کنید. بعد از طی مسافت ۳۵ کیلومتر از جاده داراب به شیراز, به گردنه دراکویه میرسید. بعد از گذر از جاده خاکی به مدت طولانی, جاده به اتمام رسیده و با پای پیاده مسیر رو ادامه میدید. بعد از کمی پیاده روی,  شما به چشمه یدک میرسید. باید از شیب بگذرید و بعد از گذر از سنگ ها و صخره ها, شما به تنگه رغز خواهید رسید.

آدرس: استان فارس, شهرستان داراب


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.