توسعه گردشگری شمال غرب ایران با همکاری ژاپن

0

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری گفت: توسعه گردشگری استان‌های شمال‌ غرب کشور با مشارکت آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایکا) در قالب همکاری‌های مشترک فنی، انجام می‌شود.

علیرضا رحیمی افزود: پیرو هماهنگی‌های به عمل آمده به منظور بهره‌گیری هر چه بیشتر از ظرفیت‌های موجود بین‌المللی، برنامه مدیریت و توسعه گردشگری استان‌های شمال‌غرب کشور پیشنهاد و برنامه‌ریزی برای آغاز مراحل اجرایی آن انجام شده است.

وی گفت: این پروژه که در همکاری مشترک میان سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و جایکا اجرا خواهد شد، بر سه رکن تدوین برنامه توسعه گردشگری منطقه شمال غرب کشور، برنامه مدیریت مقصد و استراتژی بازاریابی با رویکرد توجه به ظرفیت‌های تاریخی فرهنگی این منطقه با تاکید بر جاده ابریشم خواهد بود.

به گفته رحیمی، این پروژه استان‌های اردبیل، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، کردستان، زنجان و قزوین را در برمی‌گیرد و مطالعات امکان‌سنجی در فاز نخست از سوی تیم مشاوران جایکا در این منطقه انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری اظهار کرد: مشاوران جایکا در بازه زمانی ۱۶ اردیبهشت تا ۷ تیرماه، به منظور انجام مطالعات خود در ایران حضور خواهند داشت.

منابع ایسنا

پاسخ بدهید.

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.