تونل آکواریوم اصفهان | دنیای زیر آب

یکی از جاذبه های منحصر به فرد شهر اصفهان که آن را میتوان در کمتر جایی پیدا کرد، تونل آکوارویم در این شهر واقع در پارک جنگلی ناژوان میباشد که از جذابیت های خاصی برخوردار میباشد. در این پست درناتریپ قصد دارد تا شما را با این تونل به صورت کامل آشنا سازد.

تونل آکواریوم اصفهان
تونل آکواریوم اصفهان

در مورد تونل آکواریوم

جهت تماشای ماهی های متنوع و داشتن تجربه دنیای زیر آب, بهتر است به اصفهان سفر کرده و از تونل آکواریم این شهر بازدید کنید. در شهر اصفهان, تونلی زیر زمینی به طول ۶ کیلومتر قرار دادر که در ۶ متری زیر زمین جای گرفته است.

این تونل مکان زندگی ماهی های متنوع است که از سرتاسر دنیا از نمونه های کمیاب تا فراوان گرفته در این مکان جمع آوری شده اند. یکی از چیزهای جالب این است که شما میتوانید با پستانک یا دست به ماهی ها غذا بدهید.

نیازی نیست که برای دیدن ماهی های متنوع به سراسر جهان سفر کنید; چراکه در این مکان هر نوع ماهی ای وجود دارد. تجربه ای همانند قدم زدن زیرآب که در نوع خود برای هر کسی بینظیر است. این تونل در کل شامل ۳۳ آکواریم بوده که ۵ متر عرض و ۱۰ متر طول دارند. اتمسفر و دمای هر اکواریوم بر اساس زندگی هر موجود دریایی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال, اگر ماهی قادر به زندگی در دمای ۲۵ درجه باشد, این دما برای محل زندگی این نمونه فقط در نظر گرفته شده است. از ۳۵۰ گونه مختلف ماهی در مکان, ۱۰۰ گونه آن نادرترین گونه های ماهی محسوب میشوند.

تونل آکواریوم اصفهان
تونل آکواریوم اصفهان

نام برخی گونه های ماهی در این تونل:

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

از گونه های مختلف ماهی ها در این تونل میتوان به اختاپوس، ستاره دریایی، کوسه ماهی، گربه ماهی دم قرمز (ردتیل)، پاکو، اسکار، بوفالو و …. اشاره کرد. یکی از ماهی های جذاب در این آکواریوم ها اسب های دریایی هستند که بر خلاف دیگر ماهی ها، تک همسر بوده و به سمت بالا شنا میکنند و بر خلاف ماهی های دیگر، تخم ریزی نکرده و درون کیسه شکمی تخم ها را نگه میدارند که این وظیفه جنس نر آن میباشد. این ماهی ها میتوانند تا مدت زیادی بدون حرکت باقی بمانند. یکی دیگر از ماهی های شگفت انگیزی که در تونل آکواریوم اصفهان به چشم می خورد جراح ماهی ناسو یا همان جراح ماهی لب ماتیکی است. این ماهی ها، مرجان ها را تست می کنند تا متوجه مناسب بودن آنها جهت زندگی شوند.

درواقع می توان گفت که جراح ماهی های ناسو پزشک متخصص مرجان ها به شمار می روند. «این دسته از ماهیان انتخاب خوبی برای کنترل رشد جلبک ها در آکواریوم هستند. همچنین مرجان هایی که دیگر قابل زندگی نیستند را شناسایی و از محیط زندگی شان بیرون می کنند تا دچار بیماری های پوستی و حساسیتی نشوند. چرا که جراح ماهی ها نسبت به این بیماری ها حساس هستند و خیلی زود از پا در می آیند.

تونل آکواریوم اصفهان
تونل آکواریوم اصفهان

چگونه آنجا بروم؟

این تونل در پارک نژوان قرار دارد. این پارک در بخش غربی اصفهان بوده و شما میتوانید از امکانات این پارک نظیر قایقرانی, دوچرخه سواری, و… نیز استفاده کنید. به دلیل وجود این پارک در شهر, شما امکان این را خواهید داشت که با هر وسیله ای بتوانید به این مکان رفته و از این تونل بازدید کنید.

آدرس: اصفهان, پارک ناژوان, تونل آکواریوم

منبع بیتوته

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.