جاده اسالم به خلخال | زیباترین جاده ایران

0

بسیاری از ما سعی میکنیم در سفرهایی که به شهرهای مختلف داشته باشیم، حتی اگر مسیرمان طولانی شود، زیباترین جاده ها را انتخاب کنیم. جاده اسالم به خلخال یکی از همین جاده هاست که مسلما در بین ایرانیان کسی نیست که از زیبایی های این جاده چیزی نشنیده باشد. با درناتریپ جهت آشنایی با جاده بسیار زیبا و رویایی اسالم به خلخال همراه باشید.

آشنایی

طول جاده اسالم به خلخال ۷۰ کیلومتر است که از شهر اسالم در استان گیلان شروع میشود و به شهر خلخال در استان اردبیل میرسد. قرار داشتن این جاده در مسیر استان های سردسیری چون اردبیل و استان های پربارانی چون گیلان باعث شده که وضعیت آب و هوایی در نیمه های اول سال به صورت بارشی و معتدل و در فصول پاییز و تابستان سرد باشد. علاوه بر این، در طول مسیر شما میتوانید شکل های مختلفی از آب و هوا را حس کرده یا حتی مشاهده کنید که از آن میتوان به مه گرفتگی در برخی موارد، رطوبت، مشاهده برف در زمستان، هوایی شرجی در برخی موارد و … اشاره داشت.

مسلما اگر شما به این جاده وارد شوید، احساس بسیار فوق العاده ای به شما منتقل خواهد شد؛ بطوریکه دوست ندارید مسیرتان تمام شود و به مقصد برسید. علاوه بر این، شما میتوانید جاذبه های مختلف همچون برخی روستاها در نزدیکی جاده، چشمه های مختلف، حضور حیواناتی چون اسب، گاو، گوزن، مناطقی پوشیده از گل های رنگی و یا حتی چوپانان را شاهد باشید. اگر در طول این جاده در حال رانندگی بودید، میتوانید هر از چند گاهی در کنار جاده توقف کنید و در کنار استراحت، از شگفتی های جاده لذت ببرید. جالب ترین نکته در مورد این جاده این است که چهره آن در طول مسیر تغییر میکند و شما بعد از طی مسیری جنگلی، با دشت های سرسبز و پر از گل رو به رو خواهید شد.

لازم به ذکر است که این مسیر تنها شامل جاده نمیشود، بلکه شما میتوانید در مناطق اطراف آن به گشت و گذار بپردازید، از بخش های بومی سوغاتی بخرید، در اطراف کمپ زده و اگر اهل ورزش میباشید، به کوهنوردی یا طبیعت گردی بپردازید. یادتان باشد که اگر از عاشقان عکاسی هستید و یا با گوشی خود زیاد عکس میگیرید، دوربین همراه خود داشته باشید تا از لحظات ناب بتوانید عکس هایی رویایی شکار کنید. در نزدیکی خلخال آب گرم معروفی به نام “کیوی” وجود دارد که شما میتوانید جهت آب تنی از آن استفاده کنید.

اقامت و بهترین فصل برای سفر

در اطراف این جاده، کلبه هایی وجود دارند که میتوانید در آنها اقامت داشته باشید و یا در روستاهای نزدیک جاده میتوان خانه اجاره کرد. اگر به این جاده سفر میکنید و میخواهید از زیبایی های آن لذت ببرید، بهترین فصل جهت سفر، بهار و تابستان میباشد. یادتان باشد در طی این مسیر پتو و یا لباس گرم بردارید. این جاده در طی زمستان به دلیل بارش برف گاهی مسدود میشود.

چگونه می توانم آنجا بروم؟

این بستگی به شما دارد که از کدام شهر برای رسیدن به این جاده شروع کنید. اگر در اسالم هستید، به جاده خلخال بروید و اگر در خلخال قرار دارید، به جاده اسالم بروید. برای رفتن به این جاده خیال انگیز می توانید از راه مالرو که تنها مورد استفاده اهالی چند روستا و کوهنوردان و طبیعت گردان است، استفاده کنید. البته مسیر آسفالته اسالم به خلخال هم بی نظیر است، جاده ای با شیب تند و پر از گردنه که اطراف آن مملو از درختان، پیچ های ممتد، تنوع آب و هوایی یا چره های مختلفی از طبیعت میباشد. این جاده از شهر اسالم در استان گیلان آغاز می شود و تا شهرستان خلخال در استان اردبیل به پایان می رسد.

آدرس: جاده اسالم به خلخال، میان استان های گیلان و اردبیل

منابع نمناک

پاسخ بدهید.

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.