سر گنجشکی تهرانی؛ غذای فوری و خوشمزه

0

امروز می خواهیم طرز تهیه یک غذای فوری خوشمزه و مفید به نام کله گنجشکی را به شما آموزش دهیم، سر گنجشکی تهرانی یکی از غذاهای محلی استان تهران است. با درناتریپ همراه باشید تا طرز تهیه این غذا را به شما آموزش دهیم.
همانطور که گفته شد کله گنجشکی علاوه بر خوشمزه بودن زود حاضر می شود و آن را به عنوان غذای مجلسی نیز سرو می کنند.

مواد اولیه:

[icon name=”check-circle-o” class=”” unprefixed_class=””]گوشت چرخ کرده و سیب [icon name=”check-circle-o” class=”” unprefixed_class=””]زمینی و گوجه فرنگی هر کدام ۵۰۰ گرم
[icon name=”check-circle-o” class=”” unprefixed_class=””]پیاز بزرگ دو عدد
[icon name=”check-circle-o” class=”” unprefixed_class=””]سیر یک حبه
[icon name=”check-circle-o” class=”” unprefixed_class=””]برنج یک قاشق غذاخوری
[icon name=”check-circle-o” class=”” unprefixed_class=””]آب نیم لیتر
[icon name=”check-circle-o” class=”” unprefixed_class=””]پیاز داغ دو قاشق غذاخوری
[icon name=”check-circle-o” class=”” unprefixed_class=””]نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار کافی

پست های مرتبط

خورشت بامیه

کباب سرداشی همدان

طرز تهیه:

ابتدا گوشت چرخ کرده را با پیاز ریز رنده شده مخلوط می‌کنیم. برنج را که از قبل خیس کرده‌ایم آسیاب کرده و به این مواد اضافه می‌نماییم. یک سیب‌زمینی متوسط را چرخ کرده به این مواد می‌افزاییم. نمک، فلفل و زردچوبه زده و آنقدر ورز می‌دهیم تا دیگر مواد به دستمان نچسبد. سپس سیب‌زمینی‌ها را به صورت مکعب‌های سه سانتی‌متری خرد کرده. پیازداغ را داخل قابلمه ریخته، آب، نمک و زردچوبه همراه را هم اضافه می‌کنیم. گوجه‌فرنگی‌ها را پوست گرفته و پوره کرده داخل قابلمه می‌ریزیم. پس از این‌که چند جوش زد گلوله‌های کوچک از مواد گوشت برداشته به اندازه سرگنجشک به قابلمه اضافه می‌نماییم. سیب‌زمینی‌های خرد شده را هم افزوده سیر و روغن هم می‌ریزیم. در ظرف را می‌ببندیم تا به مدت ۴۵ دقیقه بجوشد، غذای ما آماده است.

نکته:
استفاده از سیب‌زمینی چرخ شده و برنج آسیاب شده در مواد گوشت به خاطر پف کردن کله گنجشکی‌ها پس از پختن است. به جای گوجه‌فرنگی می‌توانید از دو قاشق غذاخوری رب گوجه‌فرنگی استفاده کنید.

نوش جان…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.