مراقبت از پوست در سفر

بسیاری از ما فصل تابستان را جهت سفر انتخاب میکنیم و یکی از دلایل این انتخاب، تعطیلات تابستانی است. گرمای هوای تابستان باعث شده که پوست بسیاری از ما آسیب ببیند که یکی از عوامل آذار دهنده در سفر به شمار میرود و با رعایت یه سری از نکات میتوان از این آسیب ها جلوگیری کرد که عبارت اند از:

_استفاده از محصولات شیمیایی را به حداقل برسانید.

_با استفاده از یک پاک کننده ملایم هر صبح و شب صورت خود را بشویید.

_به مقدار کافی استراحت کنید.

_مقدار زیادی آب بنوشید و میان وعده های سالم بخورید.

_مصرف مواد قندی را قطع کنید و از الکل و تمام مواد فرآوری شده دوری کنید.

_پاک کننده ی آرایش، نرم کننده ی لب، تونر، مرطوب کننده ی پوست، کرم های ضد آفتاب صورت، میان وعده های سالم، بطری آب و ضدعفونی کننده دست از وسایلی هستند که میتوانید در سفر جهت مراقبت از پوست خود به همراه داشته باشید.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

_در طول سفر از خیر آرایش صورت به خصوص کرم پودر، ساتر و پنکک بگذرید. اگر نمی خواهید کاملا بی آرایش باشید، از ریمل مژه و ابرو و رژ لب همراه با یک فرمول مرطوب کننده استفاده کنید اما پوست خود را عاری از مواد آرایشی نگه دارید.

_کرم ضدآفتاب بزنید.

_در تعطیلات از ضدعفونی کننده ی دست استفاده کنید. امکان شستشوی دست و صورت در سفر کمتر است. اگر مدت زیادی است بیرون از فضای هتل قرار گرفته اید، دست های خود را با ضدعفونی کننده تمیز کنید. در صورتی که بیش از حد در معرض آفتاب قرار می گیرید، فراموش نکنید که علاوه بر صورت باید به سایر نقاط در معرض آفتاب، مانند دست، بازو و گردن هم کرم ضد آفتاب بزنید.

_تابش خورشید در تابستان شدید است؛ بنابراین استفاده از عینک آفتابی فراموش نشود.

مراقبت از پوست در سفر
مراقبت از پوست در سفر

نکات مراقبت از پوست در سفرهای پروازی

از بین تمام روش های سفر کردن، پرواز با هواپیما پوست را بیشتر به چالش می کشد. کابین هواپیما تقریبا عاری از رطوبت است. در نتیجه هوا باعث خشک شدن پوست شما می شود، و این حالت برای پوست های خشک حتی بدتر هم هست. قبل از پرواز یک آبرسان خود روی پوست خود بزنید و روی ان را با کرم مرطوب کننده بپوشانید تا مانع کم ابی پوست شوید. لب های خود را با نرم کننده ماساژ دهید. لب ها اولین جایی در بدن هستند که خشک می شوند. از مصرف الکل در طول پرواز خودداری کنید زیرا باعث کم آبی بدن می شود. در عوض آب و نوشیدنی های فاقد شکر بنوشید. میان وعده های سالم مصرف کنید. از خوردن تنقلات شور سرو شده در طول سفر اجتناب کنید و به جای آن اجیل بدون نمک و میوه بخورید.

مراقبت از پوست در سفر
مراقبت از پوست در سفر

منبع سیری در ایران

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.