مراکز خرید شیراز

شیراز یکی از شهرهای مشهور ایران و مهد تمدن کهن و هنر ایران است. این شهر علاوه بر داشتن مکان های دیدنی زیاد دارای مراکز خرید سنتی و مدرن میباشد که شما را در این پست با آنها آشنا میکنیم.

بازارهای سنتی

۱. بازار وکیل شیراز

این بازار نام آشناترین مرکز خرید در شیراز محسوب میشود که قدمت آن به دوره زندیه برمیگردد. علاوه بر اینکه این بنا از جاهای تاریخی شیراز است، از بازارهای مهم این شهر به حساب می آید که در آن میتوانید عرقیجات، پارچه، شیرینی های مختلف و سوغات مختلفی را تهیه کنید.

آدرس: شیراز، چهار راه زند، بعد از میدان شهرداری

۲. بازار مسگرها

این بازار در محله درب شاهزاده قرار دارد و قسمتی از بازار قیصریه محسوب میشود. این بازار، دو بازار مرغ و اردوبازار را به همدیگر وصل میکند و مصالح ساختی آن از گچ و آجر میباشد. زلزله ای در دوره قاجاریه این بازار را خراب کرد و دوباره در سال ۱۲۶۱ آنرا بازسازی نمودند. در این بازار ظروف مسی، لباس و لوازم آرایشی به فروش میرسند.

آدرس: شیراز، خیابان لطفعلی خان زند، محله درب شاهزاده

۳. سرای مشیر

این بازار در بخش جنوب شرقی بازار وکیل قرار دارد که نام دیگر آن سرای گلشن است و قدمت آن به دوره قاجاریه باز میگردد. این بازار از سمت جنوب به اردو بازار متصل میشود این بازار یک بنای هشتی دارد که بازار مشیر را به بازار نو مشیر متصل می‌کند.

آدرس: جنوب شرقی بازار وکیل

۴. بازار حاجی شیراز

بازار حاجی از دیگر بازارهای قدیمی شیراز است که دوره آن بر اساس شواهد تاریخی به دوره دیلمیان بازمیگردد. زیبایی تاریخی را که به کناری بگذاریم، میتوان اجناس مختلفی را در این بازار به عنوان سوغات خریداری کرد.

آدرس: خیابان لطف علی خان زند، بعد از سه راه طالقانی

بازارهای مدرن

۱. مجتمع تجاری ستاره فارس

این مجتمع تجاری در خیابان عفیف آباد فارس قرار گرفته است که در آن میتوانید به مغازه های مختلف فروش موبایل، پوشاک، و …. سر بزنید. همچنین در این مکان شما میتوانید به فودکورت رفته و غذای مورد علاقه خود را سفارش دهید.

آدرس: خیابان عفیف آباد

۲. مجتمع تجاری خلیج فارس

این مجتمع تجاری در محور شیراز به سپیدان قرار گرفته و بزرگترین شعبه هایپر استار را در ایران دارد. این مجموعه دارای 450 هزار متر مربع مساحت است و علاوه بر هایپر استار میتوان بخش های مختلفی از بولینگ، بلیارد، سینما، شهربازی سرپوشیده و محیطی بسیار زیبا اشاره داشت.

آدرس: محور شیراز به سپیدان، مجتمع تجاری خلیج فارس

۳. مجتمع تجاری هامون

ان مجتمع تجاری از مراکز خرید زیبا در شیراز محسوب میشود و علاوه بر خرید میتوانید در این مجتمع به تفریح بپردازید. این مجتمع علاوه بر مراکز خرید دارای کافی شاپ، رستوران و شهربازی میباشد.

آدرس: شیراز، بلوار ستارخان

۴. مجتمع تجاری سپهر

مجتمع تجاری سپهر یکی دیگر از مراکز خرید لوکس محسوب میشود و بیشتر در زمینه فروش پوشاک نقش دارد. در این مجتمع تجاری میتوانید مغازه هایی را در زمینه فروش ادکلن، اسباب بازی، لوازم آرایشی و محصولات برند یافت کنید.

آدرس: خیابان عفیف آباد، نرسیده به بلوار ستارخان

۵. مجتمع تجاری سلطانیه

مجتمع تجاری سلطانیه دارای نمایی زیبا از بخش بیرونی میباشد و علاوه بر زیبایی بیرونی، آب نمایی در بخش داخلی آن قرار گرفته است. همچنین در این مجتمع کافه وجود دارد که جهت گذراندن اوقات خوش مناسب هستند.

آدرس: بلوار قدوسی شیراز، مجتمع تجاری سلطانیه

۶. مجتمع زیتون فارس

این مجتمع 12 طبقه دارد و علاوه بر زیبایی منحصر به فرد در بخش خارجی آن میتوان به فضای سبز، شهر بازی سرپوشیده، سینما سه بعدی و ….. در این مجتمع اشاره داشت.

آدرس: خیابان انقلاب شیراز، مجتمع تجاری زیتون.

سخن آخر: در این لیست درناتریپ سعی بر این داشته تا بهترین مراکز خرید شیراز را چه در زمینه سنتی و یا مدرن به شما معرفی کند. درست است که ما بهترین مراکز را به شکل توضیحی برای شما توضیح دادیم، اما از دیگر مراکز خرید در شیراز میتوان به مجتمع تجاری سینا در خیابان زرگری، انوری در خیابان انوری، حافظ در خیابان عفیف آباد، پی سی سنتر در خیابان ملاصدرا، پاساژ شهر شب در خیابان نوبهار، بازارچه بعثت در خیابان بعثت، مرکز خرید آناهیتا در نزدیکی خیابان ملاصدرا، بازار انقلاب در خیابان مشکین فام، پارس در چهار راه ملاصدرا و مجتمع تجاری الماس واقع در همین چهار راه اشاره داشت.


مطالب مرتبط

پاسخ بدهید.

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.