مهمان‌نوازی ایرانی در نقوش تخت‌جمشید


تبلیغات | AD


سفیر ارشد مؤسسه بین المللی صلح از طریق گردشگری در نشست «گردشگری محور تعامل سازنده با جهان» گفت: مهمانوازی ایرانی‌ها حتی روی نقوش تخت جمشید هم قابل مشاهده است.

وی گفت: ما در داخل برای اینکه بتوانیم به محور تعامل سازنده در جهان تبدیل شویم باید با توسعه و رونق گردشگری داخلی امکان تعامل میان اقوام با آداب و رسوم مختلف را فراهم کنیم. اگر این اتفاق بیفتد انسجام هویت ایرانی را خواهیم داشت و زمانی که گردشگر به ایران بیاید با فرهنگ کاملاً جا افتاده و با آمادگی کامل با او برخورد خواهیم کرد.

تیموری در ادامه بیان کرد: اختلاف نظر در گردشگری به عنوان یک جاذبه دیده می‌شود. ما معمولاً در یک اقلیم زندگی می‌کنیم اگر به مقصدی برویم که آن اقلیم را نداشته باشد از آن به عنوان جاذبه یاد می‌کنیم. حتی عرف و یا آداب و رسومی که نداشته باشیم اگر آن را در کشور مقصد ببینیم برایمان جذاب خواهد بود.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

در ادامه سیدرضا هاشمی مدیرکل دیپلماسی گردشگری وزارت خارجه بیان کرد: صلح یا جنگ ناشی از نوع درک افراد از واقعیت‌های پیرامونی است. جوامعی قدرتمند هستند که بیشترین درک را از ادراکات جامعه دارند. فارغ از اینکه حقیقت داشته باشد یا خیر. توسعه گردشگری داخلی پیش درآمد گردشگری بین المللی است. تجربیات و دانش گردشگری از تعامل با فرهنگ‌های دیگر به دست می‌آید.

وی گفت: در دیپلماسی گردشگری روی این بحث‌ها کار خواهیم کرد از جمله معرفی چهره واقعی ایران از طریق ادراک سیستم عناصر سیاسی و اجتماعی کشور و مبارزه با ایران هراسی، ایجاد همبستگی حوزه‌های تمدنی ایران از طریق اشتراکات فرهنگی، توسعه اقتصادی کشور از طریق جذب گردشگر خارجی. این اداره در راستای رسیدن به اهداف تعریف شده خود آمادگی همکاری با نهادهای مرتبط با صنعت گردشگری را دارد.

در ادامه این برنامه فابیو کاربونه سفیر ارشد مؤسسه بین المللی صلح از طریق گردشگری و مدیر شعبه ایران این مؤسسه گفت: گردشگری بر پایه منابع طبیعی و فرهنگی و مهمتر از آن سرمایه انسانی است. در مشاهداتم از گردشگری ایران به این نتیجه رسیده ام که ایرانی‌ها مردمانی بسیار مهمان نواز هستند حتی این مهمان نوازی آنها ریشه در تاریخ دارد.

وی به پلکان مجموعه جهانی تخت جمشید اشاره کرد و گفت: در نقوش این پلکان بر روی سنگ‌های حجاری شده آن مشاهده می‌کنیم افرادی در حال حرکت هستند که یک نفر به عنوان راهنما دست آنها را گرفته و به محل پادشاهی هدایت می‌کند این یک تصویر سمبلیک است ولی ما می‌بینیم ایرانی‌ها همه جا این مهمان نوازی خود را به گردشگران خارجی نشان داده اند. بنابراین گردشگری می‌تواند ابزاری برای تعامل بین فرهنگ‌ها از طریق ارتباط با جوامع محلی باشد. همچنین توسعه گردشگری صرفاً پول سازی نیست، ما باید آماده حضور گردشگران باشیم. ایران می‌تواند یکی از ده مقصد برتر گردشگری در جهان باشد به شرطی که بداند چه می‌خواهد.

منبع خبرگزاری مهر

تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.