نکات مهم سفر پروازی در دوران بارداری

زنان باردار باید تحت مراقبت باشند و همچنین باید از خدماتی ویژه در سفر بهره ببرند. بانوانی هستند که در دوران بارداری بازهم بنا به هر دلیلی مجبور به سفر به خصوص سفرهای پروازی میباشند که ما در این پست نکات لازم جهت داشتن سفر خوب را بیان میکنیم. با درناتریپ همراه باشید.

نکاتی مهم سفر پروازی در دوران بارداری عبارت اند از:

 

۱. رعایت نکات در هفته‌های مختلف

عموما یادتان باشد که پرواز در دوران بارداری بی‌خطر است و نیازی به نگرانی نیست. پرواز در سه ماهه‌ی سوم دوران بارداری باعث  آسیب رساندن به شما و فرزندتان یا زایمان زودهنگام میشود. بهتر است قبل خرید بلیط با پزشک خود مشورط کنید تا ازین موضوع مطمئن شوید. پس از هفته ۳۷ ام بارداری ممکن است که زایمان در هر زمانی اتفاق بیوفتد و پرواز در هفته ۳۷ ام به بعد غیر منطقی محسوب میشود.

۲. پوشیدن یک جفت جوراب ضخیم و محکم

یکی از خستگی‌های پرواز در حین بارداری مربوط به پاهای زنان است که یا آویزان بوده و یا به علت مدت نشستن زیاد بر روی صندلی باعث کمبود جریان خودن در پاها و گرفتگی آنها میشود. این مسئله را با پوشیدن جوراب‌های ضخیم میتوان کنترل کرد.

۳. نوشیدن آب زیاد

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

از دست دادن آب برای زنان باردار خطرناک است که میتواند حالت تهوع، درد و… زن باردار را تشدید کند یا باث خطراتی چون زایمان زودرس شود. بنارثبراین با خود بطری آب همرا داشته و هر از چندگاهی نیز آب بنوشید.

۳. صندلی کنار راهرو را انتخاب کنید

این صندلی‌ها جهت رفتن ب سرویس بهداشتی هر از چندگاه یا جهت بلند شدن پس از نشستن‌های ممتد مناسب میباشند. همچنین جهت نترسیدن از ارتفاع و وارد نشدن شوک، از انتخاب صندلی‌های کنار پنجره خودداری نمایید.

نکات مهم سفر پروازی در دوران بارداری
نکات مهم سفر پروازی در دوران بارداری

۴. انتخاب لوازم بسیار سبک

چمدان‌ خود را جهت فشار کمتر از نوع چرخدار و سبک انتخاب کنید و از کوله پشتی استفاده نکنید. یادتان باشد که بهترین زمان سفر در دوران بارداری بین ماه‌های چهارم و ششم است و برای این کار باید با پزشک مشورت کنید. برخی از ایرلاین‌ها نیز در هفته‌ای خاص به زنان باردار اجازه پرواز نمیدهند و برای اجازه آن نیز نامه‌ای از پزشک معالج شخص نیاز است.


آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ نظرات خود را به اشتراک بگذارید.


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.