پارک ساحلی آفتاب مشهد ؛ برزگترین پارک آبی طبقاتی جهان

پارک ساحلی آفتاب مشهد یک مجموعه ی فرهنگی ورزش در منطقه ی گردشگری سپاد مشهد است که در واقع یک مجموعه استخر چند طبقه است که به ادعای خودشان بزرگترین پارک آبی طبقاتی جهان هستند. پارک ساحلی آفتاب در سال 1390 افتتاح شده و از این نظر دومین پارک آبی مشهد محسوب می شود.

پارک آفتاب مشهد

پارک آفتاب مجموعه هفت طبقه با زیر بنای 15 هزار متر مربعی است. که در آن واحد قابلیت استفاده همزمان آقایان و بانوان را فراهم کرده است. همچنین بخش VIP نیز کاملاً به صورت مستقل است. علاوه بر این بخش ها چندین بخش جانبی در این پارک وجود دارد.

این پارک انواع سرسره ها و تفریحات آبی مانند سرسره دوقلو، چاله فضایی، استخر موج، سرسره آهسته، رودخانه به همراه دو تونل سنگی، سرسره پیچ و … را داراست که از این نظر دارای تنوع بسیاری است.

بخش های پارک ساحلی آفتاب

پارک ساحلی آفتاب دارای 4 بخش کلیاست. و در هر بخش امکانات کامل به صورت مجزا وجود دارد.  امکانات بخش های مختلف به قدری زیاد است که به راحتی نمی توانید همه ی آن ها را تجربه کنید. این بخش ها مثل غواصی، حمام آفتاب، حمام ترکی، ماساژ ماهی، غار نمک، سالن بدنسازی، اتاق کودک، فست فود، کافی شاپ، چایی خانه سنتی  که در زیر به برخی می پردازیم.

حمام آفتاب مجموعه پارک آفتاب مشهد

حمام آفتاب

این حمام در طبقه ی آخر ساختمان قرار دارد. و شما می توانید با خیال راحت از امکانات و تجهیزات آن برای گرفتن یک حمام آفتاب بدون دغدغه استفاده نمایید.

VIP

بخش VIP

بخش VIP دارای امکانات ویژه ای برای افراد خاص است. برای استفاده از این بخش باید از قبل ثبت نام و کارت عضویت همراه داشته باشید. اعضا نی توانند یک نفر همراه داشته باشند.

بخش بانوان پارک ساحلی آفتاب

بخش بانوان

یکی بخش اصلی پارک بخش بانوان است که امکانات کمتری نسبت به بخش آقایان دارد. در کل دو سرسره و یک سرسره ی U شکل در بخش بانوان قرار دارد. برای خانوم هایی که از النگو و دستبند استفاده می کنند هم این نکته ضروری است که باید یک مچ بند مخصوص را خریداری نمایند.

بخش آقایان پارک ساحلی آفتاب

بخش آقایان

بخش آقایان علاوه بر امکانات سایر بخش ها دارای امکانات بیشتری مثل سرسره های متنوع و یک استخر بزرگ و استاندارد برای برگزاری مسابقات است. همچنین بزرگترین سرسره ها در این بخش قرار دارد. مثل:

  • سرسره قایق فضایی به ارتفاع 25 متر
  • سقوط آزاد به ارتفاع 20 متر
  • سرسره پیچ(به ارتفاع 18متر)
  • سرسره دوقلو(به ارتفاع 18متر)
  • استخر مخصوص غواصی (به عمق 12متر)
  • سرسره آهسته(به ارتفاع 15 متر)
  •  چاله فضایی (به ارتفاع 17 متر)
  •  رود خانه  با طول 170 متر (و دو تونل سنگی)
  • استخر موج (به طول 35 متر)
  • -آبشار خروشان با بیش از 18 متر ارتفاع

 امکانات هر بخش

سه بخش اصلی در پارک ساحلی آفتاب دارای امکانات ویژه ای به جز سرسره ها و استخر ها دارند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

ماساژ ماهی

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

دکتر ماهی (یا گاررا روفا) نام گونه ای ماهی است که گاه با نام ماهی ذره خوار نیز شناخته می‌شود. روش درمان این گونه است که فرد داخل استخری با آب گرم می رود که داخل آن ماهی هایی بدون دندان شروع به مکیدن پوست او می کنند و لایه رویی پوست او را می خورند.

حمام ترکی

این حمام به سبک حمام های قدیمی مدمان ترک ساخته شده. در توضیحات این بخش در وب سایت پارک ساحلی آفتاب به اهمیت کیسه کشیدن و اکسیژن رسانی و فواید این نوع از حمام ها صحبت شده است.

سونای ماسه پارک ساحلی آفتاب
سونای ماسه

سونای ماسه

غار نمک اسپوتا

در این غار در اختیار میهانان عصاره گیاهان دارویی مثل  نعنا – کاج – لاوندر – اکالیپتوس و لیمو و… قرار داده می شود با استفاده از موضعی آن ها از خواص درمانی آن ها استفاده نمایند.

غواصی

استخر غواصی در بخش آقایان یک استخر با عمق 12 متر است که می توانید از لباس و تجهیزات غواصی پارک از آنها استفاده نمایید. همچنین متخصصان غواصی برای آموزش اصول غواصی در مجموعه قرار دارند.

ماساژ طبیعی

کافی شاپ پارک ساحلی آفتاب

کافی شاپ، فست فود و چایخانه سنتی

کافی شاپ، فست فود، و چایخانه سنتی پارک ساحلی آفتاب در دسترس میهمانان عزیز است. ولی بر اساس دیدگاه های کاربران قبلی قیمت ها بسیار بالا و غیر منطقی هستند.

سالن بدنسازی

سالن بدنسازی در همه بخش ها وجود دارد. و می توانید از دستگاه های متنوع و مربیان حاضر استفاده نمایید. در این سالن ها دستگاه هایی مثل: تردمیل، دوچرخه ثابت مغناطیسی، دوچرخه ثابت فلکسی فیت ،دوچرخه ثابت برقی، دوچرخه ثابت نشسته فلکسی فیت ،استپر ، اسکی فضایی ،ایرواکر و… وجود دارد.

پیشنهاد های درناتریپ

شما می توانید از قبل بلیط های خود را به صورت اینترنتی از سایت فروش بلیط پارک تهیه نمایید.

نکته بعدی در مورد هزینه های جداگانه است. در مورد مقدار هزینه ها اطلاعات کاملی نیست. ولی برای مثال برای ماساژ ماهی باید هزینه ی جدا بپردازید.

برخی از کاربرانی که به این پارک رفته اند بسته بودن برخی از بخش ها در نوبت صبح داده اند.

چطور به پارک ساحلی آفتاب برویم؟

مشهد – انتهای بلوار خیام شمالی- میدان بهارستان- جنب الماس شرقمطالب مرتبط