پارک هفت حوض مشهد | بکر و دست‌نخورده

پارک هفت حوض مشهد

همیشه نیاز نیست تا برای گذراندن اوقات فراغت در فضایی دلنشین و دلباز، به خارج از شهرها بروید. برای مثال، در فاصله‌ای کم از مشهد، منطقه‌ای وجود دارد که شاید خودِ مشهدی‌ها هم از آنجا بی‌خبر هستند. نام این منطقه، پارک طبیعی هفت حوض است.

درباره پارک هفت حوض مشهد

به گزارش درنا تریپ، در جنوب شرقی و در فاصله کمی از کلانشهر مشهد، منطقه‌ای بکر و خوش آب و هوا وجود دارد که به خاطر وجود ۷ حوضچه طبیعی آب، به هفت حوض شهرت دارد.

پارک هفت حوض مشهد

در هفت حوض، آب از حوضچه اول به درون حوضچه‌های بعدی می‌ریزد. دلیل تشکیل این حوضچه‌ها، باران‌های اسیدی می‌باشد که به مرور زمان سبب ایجاد حفره‌های آب گردیده است.

پارک هفت حوض مشهد

پس از اینکه هفت حوضچه اصلی را گذراندید، به حوض‌های بزرگ آب می‌رسید که به خاطر دوری از مناطق شهری و سکوت، صدای دلنشین آب به خوبی به گوش می‌رسد. در واقع، به گفته مردمان محلی، مهمترین ویژگی این منطقه نیز همین بکر و دست‌نخورده بودن آن می‌باشد.

از سال ۱۳۹۱، شهرداری مشهد و سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌های کشور، این منطقه را به یک پارک تبدیل کرده‌اند که آخر هفته‌ها، خانواده‌های بسیاری از این مکان طبیعی، دیدن می‌کنند.

 

توجه: حتماً زمان رفتن به این مکان را پیش از تاریکی شب معین کنید زیرا هنگام برگشت، به علت جاده پیچ‌در‌پیچ حرکت خودروها بسیار خطرناک می‌شود.

چگونه به پارک هفت حوض بروم؟

به خاطر نزدیکی پارک طبیعی هفت حوض به مشهد، به راحتی می‌توانید با یک تاکسی به این منطقه برسید ولی اگر از نظر زمان، محدودیتی ندارید، می‌توانید با اتوبوسهای شرکت اتوبوسرانی مشهد نیز به این پارک بروید اما مسئله اصلی این است اتوبوسها همیشه حرکت نمی‌کنند و به خاطر تعداد کم آنها، احتمال از دست رفتن زمان بسیار زیاد است.

آدرس: استان خراسان رضوی، مشهد، شهرک سیدی، جاده خلج، پس از اتوبان و عبور از میدان، با ۲ کیلومتر پیاده‌روی به هفت حوض خواهید رسید

برای تصاویر بیشتر، روی تصاویر موجود در گالری کلیک کنید


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.