تصاویر | پیست دوچرخه‌سواری گردشگران زن در اصفهان

ممنوعیت دوچرخه‌سواری دخترها در اصفهان ادامه دارد

نخستین پیست دوچرخه‌سواری بانوان اصفهانی در مجموعه گردشگری فدک در شمال اصفهان افتتاح شد.

دوچرخه‌سواری دختران اصفهانی در ماه‌های گذشته جنجالی شده است به طوری که دادستان اصفهان چندی پیش تاکید کرده بود که طبق فتوای علما و همچنین براساس قانون، دوچرخه سواری بانوان در فضای عمومی فعل حرام است.

دادستان اصفهان گفته بود: به نیروی انتظامی اعلام شده است که اگر مواردی از دوچرخه سواری بانوان در سطح شهر دیده شد در نوبت اول خیلی محترمانه تذکر بدهند و اگر فرد مدارک هویتی دارد از او بگیرند و در غیر این صورت دوچرخه فرد را توقیف کنند. در این راستا افراد باید به پلیس امنیت مراجعه کنند و پلیس نیز برای بار اول از آنها تعهد می‌گیرد و بدون مجازات مدارک و یا دوچرخه آنها را باز می‌گرداند. اگر این اقدام برای بار دوم و سوم ادامه یابد با فعل حرام صورت گرفته طبق قانون مجازات اسلامی برخورد می‌شود.

شهرداری اصفهان چند ماه پس از این اظهارات جنجالی اقدام به راه اندازی پیست دوچرخه‌سواری بانوان در یک مجموعه گردشگری این کلانشهر کرده است.

فریده روشن عضو شورای شهر اصفهان در مراسم افتتاح پیست دوچرخه‌سواری بانوان اصفهانی که به طول هزار متر در داخل مجموعه گردشگری باغ فدک ایجاد شده است با بیان اینکه کشور ما اسلامی است و محدودیت‌هایی وجود دارد گفت: بانوان ما با محدودیت‌هایی در فضاهای ورزشی به ویژه روباز مواجه هستند اما لازم است حقوق آنها در این زمینه با رعایت همه خطوط قرمزی که وجود دارد، در نظر گرفته شود.

پیست دوچرخه سواران زن در اصفهان

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

پیست دوچرخه سواران زن در اصفهان

پیست دوچرخه سواران زن در اصفهان

پیست دوچرخه سواران زن در اصفهان


نظر شما درباره دوچرخه سواری زنان چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع ایرنا

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.