آبشار آب گرم در استان خراسان رضوی

0

معمولاً شرق ایران و به خصوص استان خراسان رضوی از جمله جاهایی است که سالانه افراد زیادی برای مسافرت به آن‌جا می‌روند تا علاوه بر زیارت، سیاحت و گردش هم کرده باشند. اگر شما هم دوست دارید از همه نقاط این استان بازدید کنید و به دیگر شهرستان‌ها هم سری بزنید، این مطلب از درناتریپ را از دست ندهید.

ویژگی‌های آبشار آب گرم

این جاذبه طبیعی در نزدیکی شهرستان کلات واقع شده و ارتفاع آن به ۱۸ تا ۲۰ متر می‌رسد. ضمن اینکه دمای آب نیز حدوداً ۳۰ تا ۳۵ درجه است و به همین دلیل آن را آبشار آب گرم نامیده‌اند.

این آبشار از چشمه‌ای نشأت می‌گیرد که چند کیلومتر بالاتر از آن واقع است و زیر قله آبشکی می‌باشد. لازم به ذکر است که وجود کوه‌های انجیرک، آبگرم و دره آبگرم، زیبایی‌های زیادی به این منطقه بخشیده است.

چگونه به آنجا بروم؟

برای اینکه به آبشار آب گرم بروید، باید ۷۵ کیلومتر از شمال شرق مشهد خارج شوید و مکان‌هایی مانند امامزاده سید، روستای محمدیه، روستای گوجگی و آب معدنی کلات را پشت سر بگذارید. پس از عبور از تونل، دوراهی پیش روی شما قرار می‌گیرد که باید مسیر آبشار را انتخاب کرده و آن را ادامه دهید. در نهایت به ۶ کیلومتری آبشار خواهید رسید که باید از خودرو پیاده شده و باقی مانده راه را بدون ماشین بروید.

آدرس: ایران، استان خراسان رضوی، شهرستان کلات، آبشار آب گرم

منابع اینستاگرام اینستاگرام

پاسخ بدهید.

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.