دشت سوسن ؛ قطعه ای از بهشت در خوزستان


تبلیغات | AD


دشت سوسن یکی از جاذبه‌های طبیعی استان خوزستان است که در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهرستان ایذه قرار دارد. این منطقه با طبیعت زیبا و منحصر به فرد خود می تواند دیدگان هر بیننده ای را محصور کند. گشت و گذار در دشت  و در لب کارون که در این منطقه زیر نور آفتاب میدرخشد بسیار فرحبخش و دل انگیز است. با درناتریپ جهت آشنایی با این منطقه زیبا همراه باشید.

آشنایی

سوسن از بخش های شهرستان ایذه است و از دو دهستان سوسن شرقی (با مرکزیت جنگه) و سوسن غربی (با مرکزیت ترشک) تشکیل شده است. دشت سوسن یکی از زیباترین دشت های استان خوزستان در شهر ایذه میباشد که شاهکاری هنری از نقاش طبیعت به شمار میرود. وجود دره ها، دریاچه، طبیعتی دل انگیز و گل هایی انبوه به زیبایی این مکان افزوده است.

این منطقه روزهای مطبوعی دارد، صبح های آن دل انگیز و شب هایش پر از آرامش است و دارای چشمه های گوارا میباشد. صدای طبیعت دشت که تلفیقی است از صدای آواز پرندگان و صدای جاری بودن رودخانه است، آرامشی دل انگیز به مسافران و طبیعت دوستان خواهد داد. دشت سوسن یکی از گذرگاه‌های رودخانه خروشان کارون است و توسط این رود به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود. زمین حاصلخیز، آب فراوان و اقلیم مناسب تمام شرایط را برای کشت و باغداری مردمان خونگرم بختیاری این دیار فراهم کرده است. مردم این منطقه علاوه بر دامپروری، به کشت برنج و دیگر محصولات کشاورزی اشتغال دارند. اگر میخواهید از طبیعت زیبای این دست نهایت استفاده را ببرید، بهترین زمان برای سفر در فصل بهار میباشد. از جاذبه های اطراف این دشت میتوان به شاهراه داریوش هخامنشی، روستاهای اطراف دشت و همچنین به گورستان شیرهای سنگی اشاره داشت. از تفریحات جذاب این منطقه میتوان به عکاسی، طبیعت گردی، قایق سواری و … اشاره کرد.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

اقامت

برای اسکان می توانید با هماهنگی مردمان روستاهای دور و اطراف در کمپینگ ها مستقر شوید و توجه داشته باشید که کمپینگ شما برای زمین های زراعی مشکلی ایجاد نکند.

در روستاهای اطراف دشت سوسن مغازه ای وجود ندارد اما به جای آن چشمه هایی از آب گوارا وجود دارد و به همین دلیل نگرانی از بابت تامین آب شرب وجود نخواهد داشت.

چگونه می توانم آنجا بروم؟

برای رسیدن به این منطقه زیبا، پس از عبور از جاده خروجی ایذه به سمت شمال و گذشتن از پیان و تاکوتر، به یک دوراهی می‌رسید که سمت راست به سمت سوسن و سمت چپ شما را به سمت منطقه گلزار و بارگاه امامزاده سلطان ابراهیم در جوار دریاچه سد شهید عباسپور (سد کارون یک) می‌رساند.

آدرس: ایران، استان خوزستان، شهرستان ایذه، دشت سوسن

منبع سیری در ایران بیتوته

تبلیغات | AD


ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.