دشت سوسن ؛ قطعه ای از بهشت در خوزستان

دشت سوسن ؛ قطعه ای از بهشت در خوزستان

0

دشت سوسن منطقه ای بکر و دیدنی در استان خوزستان و در فاصله ۳۷ کیلومتری شهرستان ایذه قرار گرفته است. این دشت را رود کارون به دو نیم تقسیم کرده است و همین باعث زیبایی دو چندان دشت سوسن شده است.

لازم به ذکر است که بهترین زمان برای دیدن این دشت اواخر فصل زمستان و اوایل فصل بهار و خصوصا فروردین ماه می باشد.

برای اسکان نیز می توانید با هماهنگی مردمان روستاهای دور و اطراف در کمپینگ ها مستقر شوید و یا حتی با هماهنگی مسئولین مدرسه می توانید در دبستان ده حوض نیز اقامت داشته باشید.

در روستاهای اطراف دشت سوسن مغازه ای وجود ندارد اما به جای آن چشمه هایی از آب گوارا وجود دارد و به همین دلیل نگرانی از بابت تامین آب شرب وجود نخواهد داشت.

همچنین لازم است بدانید که در روستاهای پیرامون دشت سوسن زباله ها به مانند شهر و در ساعت معینی جمع آوری نمی شوند به همین دلیل بهتر است برای حفظ طبیعت و سلامت محیط زیست زباله های خود را جمع آوری کرده و پس از خروج از روستا به شهر برسانید.

چگونه می توانم آنجا بروم؟

راه دسترسی به این دشت از طریق جاده خروجی ایذه به سمت شمال و با گذشتن از پیان امتداد می یابد و پس از آن دو راهی در مسیر قرار می گیرد که سمت راست به سوسن و سمت چپ به منطقه گلزار و امامزاده سلطان ابراهیم می رسد.

پس از عزیمت از سمت راست و مسیر سوسن، از روستای کشگلی یا به گویش مردمان همان دیار کفش گلی، و پس از ۵ کیلومتر به دو راهی دیگری می رسید که هر دوی آنها به دشت سوسن وصل می شوند.

برای رسیدن به دشت سوسن میتوان از وسایل نقلیه عمومی نیز استفاده کرد.

بدین شکل که در تهران از ترمینال جنوب به صورت همه روزه می توان به ایذه بروید و فاصله ایذه تا روستاهای همجوار سوسن را نیز با تاکسی طی کنید.

منبع تریپ یار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.